Škola u prirodi učenika 4. razreda

U vremenu od 7.06. do 11.06. 2018. učenici četvrtog razreda naše škole proveli su u upoznavanju Sjeverne Dalmacije.

Odredišta, staze i doživljaji kroz pet lijepih, nezaboravnih dana najbolje će dočarati fotografije koje se nalaze u nastavku i izvješće učiteljice Marine Kemenj.

Putovanje iz Vrbanje do svetog Filipa i Jakova.

Posjet i obilazak Memorijalnog centra Nikole Tesle u Smiljanu.

Sveti Filip i Jakov je udaljen 25 km jugoistočno od grada Zadra i svega 3 km sjeverozapadno od starog kraljevskog grada Biograda na moru.

Sveti Filip i Jakov je malo, mirno mjesto s prostranim plažama.

Trenutci odmora i radosti.

Ugodan smještaj u Pansionu Čirjak, u 2 i 3- krevetne sobe s kupaonicama, televizorima, sušilima za kosu i hladnjacima.

Na velikoj, otvorenoj terasi za objedovanje, tijekom petodnevnog boravka u pansionu, izmjenjivala su se raznovrsna i ukusna jela.

Na švedskom stolu, na početku dana, za svakoga po nešto omiljeno i dovoljno za snagu. Uz dobru hranu i srdačno osoblje nije bilo problem biti nasmijan i zadovoljan!

Upoznavanje Sjeverne Dalmacije planirano je kroz obilazak NP Krka, te gradova Šibenika, Zadra, Nina i Trogira.

Upoznavanje krajolika te biljnog i životinjskog svijeta uz pratnju stručnog vodiča.

Obilasci su protekli ugodno, prije ili poslije ručka, u pratnji lokalnih vodiča.

Pri povratku u Vrbanju, planiran je obilazak kninske tvrđave.

Proveli smo prekrasno vrijeme u društvu pristojnih, druželjubivih učenika iz Šarengrada, Mohova i Babske kojih ćemo se s radošću sjećati.

voditeljice, Marina Kemenj i Lana Jelinek

objavio: Dara Brčić   datum: 12. 6. 2018.