"Ostani svoj- to je uspjeh tvoj"

Dana 10. listopada 2022. povodom Međunarodnog dana mentalnog zdravlja, na salašu Tena u Vinkovcima, u organizaciji Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe opojnih droga i drugih ovisnosti Vukovarsko- srijemske županije,  održan je športsko-edukacijsko- rekreacijski dan pod sloganom „ Ostani svoj- to je uspjeh tvoj”, na koji su bili pozvani učenici petih razreda osnovnih škola naše Županije.

Uspješno provedenim Programom, ostvareni su planirani ciljevi  ovog izvanučioničkog nastavnog dana s učenicima petog razreda, zahvaljujući hvale vrijednoj inicijativi Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe opojnih droga i drugih ovisnosti Vukovarsko- srijemske županije.  Hvala   organizatoru, sponzorima, svim predavačima koji su ovaj dan posvetili i našim učenicima.

Fotografije, izvješća i ostali dokumenti u nastavku i prilozima.

Kroz dan koji je bio ispunjen brojnim aktivnostima naši petaši su imali priliku upoznati predstavnike lokalnih sportskih društava koji su učenicima prezentirali svoj rad, demonstrirali vještine koje se razvijaju u određenom sportu, kako bi učenike zainteresirali da se i sami uključe. Posebnu pozornost izazvao je predstavnik Taekwondo kluba Sajnami, Vinkovci, gospodin Ivo Lukić, trener  i Lucija Ćosić, učenica sedmog razreda, koji su ujedno predstavili Taekwondo grupu učenika naše škole.

Učenicima je potom održano predavanje iz područja mentalnog zdravlja koje je obuhvaćalo teme prevencije ovisnosti i rizičnog ponašanja,

održan je kviz općeg znanja o mentalnom zdravlju,

te ostavljeno dovoljno vremena za druženje uz zajednički ručak.

PROGRAM_-_OSTANI_SVOJ-TO_JE_USPJEH_TVOJ.docx (10.14 KB)

objavio: Dara Brčić   datum: 11. 10. 2022.

Ukupno: 251901