Završna priredba

Zadnji nastavi dan, 21. lipnja 2022. obilježen je završnom priredbom , na koju su konačno mogli biti pozvani roditelji. Na taj način smo se zajedno s roditeljima oprostili od nastavne godine koja je iza nas, obilježili rastanak s učenicima osmog razreda, prezentirali rad slobodnih aktivnosti, uputili poruke i izrazili želje. Pozdravni govor učenika upućen roditeljima, konferansa završne priredbe i fotografije pogledajte u prilozima i našoj Galeriji slika.

LUCIJA:"Nakon dugih panedemijskih nedaća koje su nas zadesile, vjerujemo da ste s nestrpljenjem čekali da se opet možemo sastati i veseliti kao što smo mogli i nekada, prije svih ovih nemilih događaja. I nama je puno srce vidjeti vas, da ste opet tu, da ste nas došli podržati i vidjeti što smo sve marljivo pripremali tijekom godine. Nije nam bilo lako, ponekad je bilo teško sve iskombinirati poštivajući epidemiološke mjere, puno puta nas nije bilo zbog izolacija ili nečeg drugog, ali, evo, sad smo tu, spremni i željni pokazati vam sve što smo pripremili!"

PETRA – A kako to inače i treba ići, započet ćemo pjesmom! Četvrti razred i njihov pjevački zbor izvest će nam Dane Alfija Kabilja!

ANA VALERIJA – Nakon pjesme uvijek, nekako, slijedi ples! A tko će nas najprije dići na noge u veselom ritmu, nego naši Malci radoznalci? Mala škola i Pačji ples!

PETRA – Drugašići su nam postali mali misionari koz svoju dramsko – liturgijsku skupinu i to nam danas žele pokazati pa da i mi, veliki, nešto naučimo od njih! Jer nije istina da samo mali mogu učiti, zar ne? I ja mogu biti misionar!

LUCIJA – Hjooooj, mora da je teško biti školarac! A tek školarac prvašić! Velika torba, knjige i nove brige! Ali, sve je to ništa uz prijatelje i nova znanja! Kakav to život prvoškolci vode reći će nam Antonija!

ANA VALERIJA – Petaši su nam danas plesno raspoloženi, i to još kako plesno! Grofovski! Na scenu stupaju grofice i grofovi u svojoj Maskaradi, neka nas vrate u neka druga vremena, uživajmo!

PETRA – Evo malo i povijesti, slavne, hrvatske! Podsjetimo se ili naučimo, svatko treba znati svoj početak! U tome će nam pomoći šesti razred sa dramsko – scenskom igrom Dolazak Hrvata!

LUCIJA – Vješti prstići, čitanje nota, vježbanje sluha, emocije...nije lako! Slijede nam naši klavijaturisti! Mia, Emanuel, Josip i Eva!

ANA VALERIJA – Treći će nam razred izvesti jednu, srcu posebno dragu, pjesmu – Moja domovina! Otvorite svoja srca za domovinu, a pogotovo za naše mališane koji vam danas pokazuju sav svoj trud!

PETRA – Evo nam i malih znastvenika – prvašića! Možda nećemo naučiti kako sagraditi raketu, ali će nas svakako naučiti kako izvesti hoki – poki hokus – pokus!

LUCIJA – Slijedi kratki lutkarski igrokaz Djevojčica i drvo,dramske sekcije viših razreda, koji je nastao u sklopu projekta Video drama. Video – uratke redovito nadopunjujemo na našem Youtube kanalu. Bilo bi nam drago da nas zapratite i ostavite komentar, svaka nam je kritika dobrodošla!

ANA VALERIJA – Drugašići jesu mali i njihov ples je Mali, ali opet toliko velik da može i nas velike prodrmati! Jer nisu baš tako mali, oni su malo – veliki, s jednim malim plesom!

PETRA – Uvijek rado slušamo i srcem joj se priklanjamo – tamburi! Splet hrvatskih tradicijskih pjesama iz trzalice školskih tamburaša!

LUCIJA – Četvrti će nam razred danas dijeliti sreću kroz svoju dramsko scensku igru, a u tome će im pomoći i ostali niži razredi i Mala škola veselim plesom na kraju! Pa, tko ne bi bio sretan?SLIJEDI PRUŽANJE PRVE POMOĆI BEZ NAJAVE JER NASTAVNICA KRISTINA ŽELI POSTIĆI EFEKT IZNENAĐENJA! NAKON ZAVRŠETKA TOČKE ĆETE REĆI O ČEMU JE BILO RIJEČ I NASTAVITI SA NAREDNOM TOČKOM.

ANA VALERIJA– Ovo što ste upravo vidjeli jeste prikaz pružanja prve pomoći uvježban kroz sekciju Crvenog križa naše škole. Nije bilo najave jer ni u životu nikada nećemo imati najavljeno treba li kome pružiti kakvu pomoć. Nisu, nažalost, najavljene ni nevolje, ni nesreće, ni neprilike. Da jesu, možda bi sve bilo drugačije. I zato, bez najave, da uvijek znamo biti spremni!

PETRA - Poslušajmo Elenu, Miju i Josipa iz tima naših klavijaturista! Neka vam prsti vješto lete! Kao i uvijek!

LUCIJA - Život škole bilježimo kroz cijelu godinu! Detaljno o svemu možete pročitati u našem školskom časopisu Vidici mladih. O tome će vam malo više reći sekcija novinara naše škole koja drži sve pod budnim okom!

Koordinator priredbe, učitelj Sanja Prister Pejakić

objavio: Dara Brčić   datum: 28. 6. 2022.