OBAVIJEST RODITELJIMA O LIJEČNIČKOM PREGLEDU BUDUĆIH PRVAŠIĆA

Od 11. svibnja 2020. godine Školska medicina Županja nastavlja s liječničkim pregledima djece prije upisa u prvi razred osnovne škole. Rad u ambulanti organiziran je sukladno uputama i mjerama zaštite HZJZ-a.

Zbog trenutne epidemiološke situacije i mjera koja se poduzimaju da se spriječi širenje COVID-19 infekcije Školska medicina Županja nije više u mogućnosti pregledati djecu za upis u prvi razred u matičnim školama. Stoga će se pregled morati obaviti u školskoj ambulanti u Županji. Djeca trebaju doći u pratnji samo jednog roditelja i točno u dogovoren termin jer je Dom zdravlja zaključan i sestra će silaziti po pacijenta u točno vrijeme termina.

Osobe s febrilnim i respiratornim tegobama (kašalj, teškoće disanja, kratak dah ) ne smiju dolaziti. Oni  trebaju nazvati školsku ambulantu radi dobivanja novog termina.

Prilikom dolaska u ambulantu roditelj će ispuniti izjavu da nije prema svojim saznanjima bio u riziku od COVID infekcije i da nije trenutno u samoizolaciji. S obzirom da je ambulanta ograničena u broju pacijenata koje smiju primiti u tijeku jednog radnog dana pregledi će trajati cijeli šesti i sedmi mjesec. Stoga molimo sve za strpljenje.

Za pregled treba ponijeti:

-obavezno zdravstvenu i cjepnu iskaznicu

-medicinsku dokumentaciju ako dijete boluje od kakve teže bolesti ili je bilo na operacijskom zahvatu

-zubnu putovnicu samo ako su već obavili pregled kod stomatologa

Vađenje krvi se odgađa do daljnjeg, isto tako i pregled kod stomatologa za one koji nisu to obavili prije COVID infekcije.

O točnom terminu pregleda Vašeg djeteta bit ćete osobno obaviješteni. O detaljnim terminima i rasporedu psihofizičkog testiranja kod stručne suradnice pedagoginje zasad nemamo informacije te ćemo Vas o istima pravovremeno obavijestiti.

Za sva detaljna pitanja ili eventualne nejasnoće kontaktirati: stručnu suradnicu pedagoginju 032/ 864 – 993 ili ambulantu Školske medicine Županja 032/831- 588.

objavio: Dara Brčić   datum: 18. 5. 2020.