Dan škole 2020.

Još jedna školska godina bliži nam se kraju, puna padova i uspona, školska godina kao niti jedna druga. Unatoč svim teškoćama koje je ova godina postavila pred nas, pokazali smo brojne uspjehe. Naši prvašići i trećaši pokazali su kako znaju repati, ali i kako dobro poznaju svoja lektirna djela. Naši malo veći učenici iskazali su se u pisanju stihova, likovnom izražavanju, recitiranju i drami, a naša Nina Brčić pokazala nam je i kako prolazi dan jednog školarca tijekom nastave na daljinu.

U ovoj godini, na dan naše škole, pozvali smo sve učenike da upute čestitku našoj školi, da ju pozdrave crtežom, pjesmom i lijepim porukama. I naši učenici su se zaista iskazali u tome. Stoga smo ovaj dan škole odlučili obilježiti online, onako kako će ova školska godina ostati i upamćena. Sve njihove radove naš je Agan spojio u jedan video koji govori ne samo o tome kakva je naša škole, nego nešto puno važnije, kakvi su ljudi, osobe, djeca koji žive u našoj školi. Naš video tu ne staje, on pokazuje i što smo radili u ovoj školskoj godini, pokazuje i brojne naše talente, i velike i male zahvale.

Ali mi nismo samo umješni stvaratelji, mi smo i vrsni znalci, pa smo ove godine održali i online Kahoot! kviz o poznavanju naše škole. Vrsni znalci pokazali su kako poznaju ne samo djelo i stvaralaštvo Mare Švel – Gamiršek, nego i brojna važna pitanja iz života škole, poput toga kako se zove naša kuharica, koliko muških nastavnika imamo i kamo smo sve putovali ove godine. Kao pobjednica našeg kviza iznjedrila je Nina Brčić, kojoj i ovim putem čestitamo.

Nina Brčić, Jedan dan učenika tijekom Corone - https://youtu.be/s5wL_GO8_is

Na Dan škole obično uresimo cijelu školu, pokažemo ju u najljepšem ruhu i najboljem izdanju. Ove godine radovima smo ukrasili i jedan pano, kako bi Dan naše škole, osim u virtualnom, bio obilježen i u pravom svijetu.

Nakon ovako duge godine, ostaje nam samo reći jedno veliko hvala. Hvala svima za trud, hvala svima za rad, strpljenje i ustrajnost. Hvala našim učenicima što su uspješno prevladali prepreke digitalnog svijeta, a posebno hvala roditeljima, koji su bili tu uz nas, koji su ponijeli školu i kod kuće. Ovaj dan naše škole, ove naše i vaše uspjehe, ove godine u potpunosti posvećujemo vama. Hvala vam!

objavio: Dara Brčić   datum: 23. 6. 2020.