Projektni tjedan

Završetak mjeseca travnja se  prema Godišnjem planu i programu rada škole ostvario projektni tjedan s temom Priroda i ja.

Zaštita prirode, pitanje zdravlja, zdrave hrane, tjelesnih aktivnosti… kroz istraživačke radove, izradu prezentacija, sastavaka na zadanu temu, izradu kalendara prirode, plakata, herbarija, prikupljanje fotografija o izgledu prirode u proljeće, rastu biljaka,  poslovima u vrtu... je prožela naš rad tijekom protekloga tjedna. Nakon provedenog projekta, u nastavku otvaramo vrata učionica 4. i 2. razreda koji zaslužuju pohvalu za iznimno zalaganje u projektu.

Elena Divković, 2. razred

Eva Nekić, 2. razred

Ivan Šljerac, 2. razred

Elena Mikulić, 2. razredGabrijel Pavlek, 2. razred

Elena Divković, 2. razredlLana Ilić, 2. razred

Antonio Čolić, 2. razred

Ivan Šljerac, 2. razred

Emanuel Veselčić, 2. razred

Anamarija Janković, 2. razred

Eva Nekić, 2. razred

Fotografije učenika 4. razreda

Priroda u proljeće

Proljeće. Jedna riječ, a bezbroj ljepota. Proljeće može biti i u čovjekovom srcu, ali najljepše proljeće je ono u prirodi.

Označava buđenje i ponovno rođenje svega. U proljeće biljke rastu, a krošnje drveća dobiju najljepše haljinice koje su ikada šivane. Ljudi su sretni i imaju više volje. U proljeće ljudi sade svoje cvijeće, uređuju svoje prekrasne vrtove koji će mirisati, šareniti se i biti ugodne ljudskom oku. Također, ljudi sade povrće u svojim vrtovima kako bi na svojim stolovima imali kvalitetne, ukusne i domaće proizvode. Poljoprivrednici obrađuju svoje oranice, siju pšenicu i kukuruz kako bi životinje imale što bolju hranu. Na cestama odjekuje zvuk traktora. Svi su u pokretu i svi se trude kako bi sve izgledalo ljepše i bolje. Šume, naša pluća svijeta izgledaju ljepše nego ikada. Dobile su bijele ukrase, divne visibabe. Dani su dulji, možemo navečer u šetnje sa prijateljem i tako iskoristiti svu ljepotu toga dana. Na putu ćemo vidjeti zelenilo, nema više smeđih tonova. Vidjet ćemo razno cvijeće, kao i ptičice koje radosno pjevaju svoju pjesmicu jer su se napokon vratile k nama. Ljudi na ulicama su sretniji i puni energije. Svi su sretni jer je proljeće došlo na naša vrata i sa njim sve lijepe i čarobne stvari.

Proljeće je u našem kraju najljepše i najšarenije. Sretan sam što mogu osjetiti sve njegove ljepote i biti dio njegove čarolije.

Dominik Božić, 4.razred

PRIRODA U PROLJEĆE

Proljeće je vrijeme kada je priroda ukrašena najljepšim bojama Proljeće To je doba godine kada se svi budimo. Proljeće je vrijeme kada se priroda ponovno rađa, kada se ljudi bude iz zimske monotonije te kada se život ponovno vraća u prirodu.
Sami pogled na pupoljke i mlade listove na krošnjama, pčele koje užurbano lete od cvijeta do cvijeta koje je rasuto po poljima kao zvijezde na nebu, a nad kojima se leptiri veselo igraju, ali i na ljude koji više nisu zatvoreni u svojim kućama nego se veselo smiju i marljivo rade, taj pogled je nešto za što vrijedi čekati da zima prođe. Kada dođe proljeće, najviše volim šetati poljima koji ponovno odišu životom. Uživam hodati po travi koja je ponovno zelena i mekana, ukrašena vijesnicima proljeća, gledati na šume koje više nemaju gole grane nego su olistale, a cijelu moju šetnju poprate ptice svojim cvrkutom. Pišući ovaj sastav, prisjetio sam se jednog proljeća koje mi je naročito ostalo urezano u sjećanje. Tog proljetnog jutra krenuo sam u šetnju prirodom zajedno sa svojim psom te smo pored uobičajenih životinja kao što su ptice, vidjeli također vjeverice i zeca. Bilo je kao u bajci. Nažalost, brzo su otišli no budući da te životinje rijetko vidim, ostalo mi je u sjećanju kao svojevrstan doživljaj.

SANDRO MILIĆ,    4a

objavio: Dara Brčić   datum: 5. 5. 2020.