Nastava na daljinu- dodatna obavijest

U ponedjeljak, 16. ožujka 2020. će svi učenici imati mogućnost pratiti nastavu na televiziji.

-           Razredna nastava na HRT 3 Škola na Trećem

-           Učenici predmetne nastave od 5. do 8. razreda na Sportskoj televizij

Detaljnije upute za roditelje i učenike u nastavku.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

šaljem dodatne informacije, nakon održanog vitualnog sastanka s ministicom Blaženkom Divjak. Najkasnije do srijede 18. ožujka 2020. bi trebao biti uspostavljen funkcionalan sustav učenja na daljinu za sve učenike. Do tada, trebamo uspostaviti  komunikacijske kanale i testirati virtualne razrede. Zbog poteškoća u radu interneta, škola je do sada uspjela uspostaviti virtualnu zbornicu za učitelje, ali ne i za učenike zbog čega učenici još uvijek nisu u mogućnosti pristupiti svojim razredima.   Poslan je zahtjev Carnetu i radi se na uklanjanju poteškoća, te Vas molim za strpljenje.

DETALJNE UPUTE ZA IZVOĐENJE NASTAVE NA DALJINU

• Nakon uspostave virtualne učionice za učenike, učenici će izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama tijekom dana, prema uputama učitelja.
  • Svi dani od ponedjeljka se računaju kao nastavni dani i upisuju se u e-Dnevnik.
  • Učitelji  će  pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad, okupljati u virtualne učionice. Učenici će dobiti povratnu informaciju o svojem radu i napretku (vrednovanje kao učenje, vrednovanje za učenje). Tijekom nadolazeća dva tjedna neće biti ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).
  • Upućujemo učenike na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici. Dakle, učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.
  • Na mrežnim stranicama škole ćemo objavljivati sve informacije s odgovarajućim rasporedom i poveznicama (linkovima) na virtualne učionice. Dakle, ne samo prenositi informacije koje šalje MZO nego specifičnosti za školu.
  • Razrednici u razrednoj nastavi će sutra ( ponedjeljak)  kontaktirati roditelje radi provjere da li netko od roditelja nema osigurano čuvanje djeteta uz nadzor, odnosno čija djeca ne mogu samostalno ostati kod kuće. Podatke je potrebno prikupiti sutra ( u ponedjeljak)  te obavijestiti Osnivača o eventualnoj potrebi organizacije  prijevoza za učenike putnike.

ZA RODITELJE PREŠKOLACA:

• S ciljem zaštite zdravlja djece, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine se  obustavljaju sve aktivnosti vezane uz upis djece u I. razred osnovne škole.                                                                                                                                          ravnateljica, Dara Brčić

objavio: Dara Brčić   datum: 15. 3. 2020.