Maskenbal u školi

Učenici sedmog razreda, zajedno sa svojom razrednicom Ivanom Papac, organizirali su ovogodišnji školski maskenbal.

Fotografije i izvješće razrednice u nastavku (pod opširnije)

Pripreme su protekle u pozitivnom i suradničkom ozračju. Učenici su se vodili poznatom uzrečicom „Kad se male ruke slože, sve se hoće, sve se može”. Na samom početku dogovorena je tema maskenbala - drevni Egipat. Zatim je krenula izrada ukrasa koji su bili skladu s temom Egipta (piramide, deve, kaktusi, itd). Dogovoren je način prikupljanja tombola te organizacija filmske večeri, koja je bila uvertira u ovogodišnji maskenbal. Učenici su bili nositelji prikupljanja tombola te su na taj način razvijali svoje komunikacijske vještine i suradničko učenje podigli na viši nivo. Nakon izrade potrebnih ukrasa, prikupljanja tombola, dogovora razrednice i roditelja oko slanih i slatkih zalogaja koji će se prodavati na maskenbalu, pripreme su došle svome kraju. Posljednji utorak prije korizme bio je rezerviran za pjesmu, ples i dobru zabavu pod maskama.

Maskenbal je započeo pokladnom povorkom kroz selo,

a nakon toga su se svi zaputili u dvoranu gdje su ih s veseljem dočekali ovogodišnji organizatori.

Program je započeo plesnim koracima učenika sedmog razreda i njihove razrednice, koji su podigli atmosferu uz svima dobro poznate plesne pokrete Macarene.

U dobrom raspoloženju nastavio se izbor individualnih i grupnih maski od najmlađe dobi do učenika 8. razreda.

Vrijedne ruke roditelja neumorno su posluživale sve učenike, učitelje, roditelje i ostale posjetitelje, koji su podržali i uljepšali ovaj događaj.

Zabava se nastavila igrom, koja je iznjedrila najbržeg skakača u vreći.

No, što bi bile poklade bez pjesme i plesa? Za dobru atmosferu pobrinula se učiteljica Mirela Kešinović sa svojom plesnom skupinom te učiteljica Josipa Brkić s repanjem u izvedbi 3. razreda.

Nakon što su se svi dobro zagrijali te degustirali sve pripremljene delicije, počelo je izvlačenje 1. kruga tombola.

Sretni dobitnici zadovoljno su trljali ruke dok su se ostali učenici pripremali za natjecanje u brzini pojedenog muffina. Pobjednici su bili prigodno nagrađeni.

Prije samog kraja i finalnog izvlačenja tombola, program je bio rezerviran za Ples srdaca. Svi znamo da ljubav dolazi iz srca, a ples dolazi iz duše. Kada se ova dva elementa spoje, čovjek postaje potpun.

Prepun plesni podij dao nam je nove pobjednike, koji su kao nagradu osvojili tortu, koju su nesebično podijelili. Trenutak koji su svi čekali bio je izvlačenje najvrijednijih nagrada. Čestitke sretnim dobitnicima, posebno sretnom dobitniku televizora.

A kakva bi zabava bila ako se u Slavoniji ne zapleše jedno kolo. Plesom i pjesmom završen je ovogodišnji školski maskenbal, koji se pokazao izuzetno uspješan.

Učenici sedmog razreda nisu krili zadovoljstvo što se njihov višemjesečni trud isplatio.

Razrednica sedmog razreda zajedno sa svojim učenicima zahvaljuje svima koji su na bilo koji način pomogli u organizaciji te učinili ovaj dan posebnim. Hvala svima, vidimo se dogodine!

razrednica,Ivana Papac

objavio: Dara Brčić   datum: 27. 2. 2020.