Obavijest roditeljima o obilježavanju Dana kruha i Zahvalnice

Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u 2019./2020.  školskoj godini ćemo obilježiti različitim aktivnostima tijekom mjeseca listopada kroz: uređenje škole, projektni nastavni dan koji će se održati u četvrtak, 17. 10. 2019., sudjelovanje na misi Zahvalnici.

Detaljnu obavijest o obilježavanju Dana kruha i Zahvalnice pročitajte u nastavku.

U Vrbanji, 12. listopada 2019.

Obavijest roditeljima o obilježavanju Dana kruha i Zahvalnice

• uređenje škole
  • projektni nastavni dan koji će se održati 17. 10. 2019.
  • sudjelovanje na misi Zahvalnici
  •

Za uređenje prostora škole pored svih učenika i razrednika u svojim razrednim odjelima, brine voditeljica Estetskog uređenja, voditeljica Zadruge te voditeljice Likovnjaka.

Projektni dan će se ostvariti s učenicima razredne nastave i predškole, u četvrtak, 17.10. 2019. kroz radionice u kojima će učenici izrađivati različite proizvode od brašna.

Plan rada tijekom tog nastavnog dana će osmisliti učiteljice razredne nastave, svaka za svoj razredni odjel. Promjene radi, to će biti dan bez udžbenika za učenike razredne nastave.

Za promjenu, ove godine nećemo tražiti od roditelja da u školu donesu krušne proizvode kao prethodnih godina, nego prilagoditi jelovnik školske kuhinje, te obaviti  uobičajeno okupljanje svih učenika u holu škole za svečano uređenim stolom.

Prigodan program će pripremiti vjeroučiteljice i ostali zainteresirani učitelji.

Blagoslov hrane će se održati u vrijeme prvog velikog odmora za sve učenike, nakon čega se nastavlja s radom u radionicama, odnosno redovitom nastavom u predmetnoj nastavi.

Kroz radionice u projektnom danu s učenicima razredne nastave želimo ostvariti suradnju s roditeljima (roditelji koji žele i mogu biti prisutni).

Proizvode učenika uz prigodne poruke, planiramo podijeliti mještanima.

Budući da je škola  i ove godine zadužena za uređenje crkve za Zahvalnicu koja će se održati u nedjelju, 20. 10. 2019.

• molimo roditelje da do srijede 16. listopada, pošalju po svom djetetu ili sami donesu u školu plodove jeseni.

Plodova nam treba puno jer će se njima najprije dekorirati škola u srijedu, a zatim i crkva (u petak ili subotu).  Žito u klasu, bundeve, tikvice, kukuruz u klipu s šuškom, kukuruz, soja , žito u zrnu, povrće, voće (dunje, kruške, jabuke, šipak…orasi, lješnjaci, kesteni…). Potrebne su nam i vreće od jute.

• molim roditelje  koji mogu i žele ispeći nešto od krušnih proizvoda i slastica ili pripremiti platu suhomesnatih proizvoda za stol koji će biti postavljen ispred Crkve, da se jave razrednicima svoje djece.
  • Potrebno je organizirati nekolicinu roditelja koji mogu dekorirati i postaviti stol ispred crkve.

Za sve nejasnoće i dogovore molimo vas da se obratite razrednicima svoje djece.

S nadom da će se prilikom obilježavanja Zahvalnice za bilo koju od gore navedenih zamolbi uključiti više roditelja, te na taj način dati svoj doprinos zajednici i da ćemo se sa  zadovoljstvom prisjećati mjeseca listopada,  Dana kruha i Zahvalnice.

Važan je dolazak svakoga od nas!!!

ravnateljica, Dara Brčić

objavio: Dara Brčić   datum: 13. 10. 2019.

« Ožujak 2024 »

Jelovnik za mjesec ozujak 2024. .jpg